Плувецът Антъни Иванов: Ще се върна по-силен след коронавируса
Местят световното по плуване заради олимпиадата
Водната топка се оказа отборният спорт с най-нисък риск от зараза с коронавирус
08 декември 2019 в 21:10 3357 0
Младият ни талант в плуването Антъни Иванов се класира на седмо място във финала на 200 метра бътърфлай на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Глазгоу. Българинът финишира с време 1:52:96 минута. Резултатът е над националния му рекорд от 1:51:81. Основна причина з
08 декември 2019 в 16:51 3042 0
Младият ни талант в плуването Антъни Иванов влезе във финал на европейското първенство по плуване на малък басейн в Глазгоу, запазвайки тенденцията да бъде всяка година в последната осмица на голям шампионат. Той го направи в коронната си дисциплина 200 м бътерфлай с време
07 декември 2019 в 15:06 2941 0
Йосиф Миладинов подобри пореден рекорд по време на европейското първенство по плуване в малък басейн в Глазгоу. 16-годишният талант фиксира 54.22 секунди в сериите на 100 метра съчетано и прати в историята рекорда на Михаил Александров от 54.53, поставен през 2004 година. Постижен
25 ноември 2019 в 13:53 1259 0
Младият ни талант в плуването Антъни Иванов отбеляза нова победа в САЩ. Българинът триумфира в дисциплината 200 ярда бътерфлай. Студентът в университета на Вирджиния Тех бе по-бърз в двустранната среща с домакина Охайо Стейт, провела се в град Колъмбъс. Антъни Финишира за 1:4
19 септември 2019 в 12:18 1716 0
Спортният талант на Еврофутбол Василики Кадоглу продължава с безапелационното си представяне на плувните маратони у нас и в чужбина. След като спечели състезанието в Пореч, а преди това в холандския град Дордрехт и в Несебър, сега 16-годишната състезателка на варненския к
30 август 2019 в 18:30 13058 0
Бившият шампион и световен рекордьор по плуване в ледени води Николай Петшак се е удавил във водите на Енисей, съобщават медиите в Русия. 64-годишният Петшак е тренирал, когато му е прилошало и той е потънал. Екстремният спортист се е занимавал с плуване в ледени води повече
30 август 2019 в 16:36 1574 0
Василики Кадоглу и Георги Цурев – двама от изявените ни и обещаващи плувци, ще представят България на благотворителния маратон в Дордрехт (Холандия), събраните средства от който ще бъдат предоставени за лечението на деца с онкологични заболявания. Състезанието под наслов
26 август 2019 в 17:36 1291 0
Спортният талант на „Еврофутбол“ – Василики Кадоглу, триумфира в 20-тия юбилеен плувен маратон „Поречки делфин“, който се състоя в хърватския град Пореч на 24.08.2019 г. Талантливата ни 16-годишна плувкиня преодоля 5-километровото трасе в Адриатическо море за 58 минути и победи
24 август 2019 в 19:12 2043 0
Ангел Кодинов спечели сребърен медал на 500 метра кану-каяк от световното първенство, което се провежда в унгарския град Сегед. 21-годишният българин впечатли с представянето си във финала и си осигури място на почетната стълбичка, след като водеше почти до края. Във финални
24 август 2019 в 10:56 1641 0
16-годишният талант Йосиф Миладинов се класира за финала на 50 метра бътерфлай на Световното първенство по плуване за юноши, като подобри и националния рекорд в дисциплината. Миладинов постигна резултат 23.60 секунди, което е третото най-добро време в двата полуфинала. Пловди
22 август 2019 в 21:10 1597 0
Българският плувец Йосиф Миладинов остана на четвърто място във финала на 100 метра бътерфлай на Световното първенство за юноши в Будапеща. 16-годишният нашенец се класира за битката за медалите с второ най-добро време, но 6 стотни не му достигнаха да се качи на почетната стъл
21 август 2019 в 13:03 2814 0
Йордан Янчев се класира на седмо място във финала на 400 метра свободен стил на световното първенство по плуване за юноши и девойки, което започна днес в унгарската столица Будапеща. Янчев, който в края на август ще навърши 18 години, финишира за 3:50.41 минути. Той бе четвърти ма
19 август 2019 в 16:06 2398 0
120 мъже и жени от седем държави се пуснаха във Втория плувен маратон "Свети Влас". Професионалисти и любители от Русия, Украйна, Молдова, Казахстан, Македония, Полша и България мериха сили на Марина Диневи нов плаж – запад на две дистанции – 1000 и 2000 метра. Участниците бяха раз
19 август 2019 в 14:49 1698 0
Спортният талант на Еврофутбол Василики Кадоглу спечели плувния маратон на град Несебър по случай празника на града и големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица – 15-и август. 16-годишната състезателка на варненския клуб Астери бе най-бърза по 1200-метровото
19 август 2019 в 14:43 1798 0
Треньор на спортен клуб Акулите-Бургас завоюва 2 медала и записа класирания в челните позиции на световното първенство по плуване за ветерани, което се проведе от 12 до 18 август в Гуанджу, Южна Корея. Иван Ангелов, който е и учител по физическо възпитание и спорт в Професиона
12 август 2019 в 14:52 1535 0
Петимата плувци, които ще представят България на световното първенство за юноши и девойки в унгарската столица Будапеща (21-25 август), са на лагер в Хърватия от миналия петък, пише bgswim.com. В Риека тренират Йордан Янчев, Йосиф Миладинов, Здравко Баблаков, Калоян Левтеров и Паве